Wrocław- 3 wrzesień

Wielkie wydarzenie! 3 września nasz nauczyciel i muzyk Israel Dominguez Pimienta zagrała koncert z wielkim sonero z Kuby – EL Muso. Czytając za wp.pl „El Muso to jedna z największych gwiazd na Kubie i w krajach Ameryki Łacińskiej. Na swoim koncie ma 13 płyt wydanych na Kubie i album „Tres Caras del son” („Trzy twarze Son”) z angielską wytwórnią płytową Tomy Music. Wielokrotnie występował z takimi światowymi sławami jak Buena Vista Social Club czy Omara Portuondo. Porwał kraje hiszpańskojęzyczne wielkim przebojem „Idilio”! Śpiewający od 44 lat artysta, oprócz własnych kompozycji, wykonuje klasykę muzyki kubańskiej – son. Kubańscy krytycy muzyczni uznali go za jednego z najbardziej charyzmatycznych piosenkarzy wykonujących son, bolero i improwizacje.”
I właśńie 3 września odbył się ten niezapomniany koncert. Razem z El MUso zagrali Yaremi de las Mercedes, Juan Carlos Hechavarria, Adrian Ciechanowski, Dawid Harlender i Kuba Moroń. El Muso z zespołem rogrzali serca publiczności, która oklaskiwała ich na stojąco. Nawet udało się zachęcić przybyłych na ten koncert do wspólnej zabawy. Oto krótka relacja z tego wydarzenia.

galeriagaleria
galeriagaleria
galeriagaleria


Wrocław- 14 wrzesień

Zespół Havana Dreams 14 sierpnia znów zagościł we Wrocławiu. W między czasie dał wiele koncertów w wielu miastach w całej Polsce dlatego tym bardziej cieszymy się, że mieliśmy możliwość usłyszenia tych wspaniałych muzyków por raz kolejny w naszym mieście. W znanym nam dobrze centrum handlowym Renoma muzycy w składzie Jose Torres, Israel Dominguez (nasz nauczyciel i muzyk) Juan Carlos Hechevarria (co za głos) przenieśli nas na chwilę na hawańskie uliczki, gdzie muzyka i śpiew rozbrzmiewa praktycznie 24 h na dobę. Atmosfera była naprawdę gorąca, tańczyli i mali i duzi. Zapraszamy ponownie!!!

galeriagaleria
galeriagaleria
galeriagaleria
galeriagaleria
galeriagaleria


Włochy

W dniach 19-28 marca zespół Havana Dremas z naszym kontrabasistą Israelem Dominguezem Pimientą odbył tournee we Włoszech, gdzie swoją gorącą kubańską muzyką rozgrzewał do tańca publiczność. Israel podgrzewał atmosferę nie tylko znakomitą grą na kontrabasie, ale również realizując się w roli didżeja – Dj Libra.

galeriagaleria
galeriagaleria
galeriagaleria

5 marca 2010 roku odbył się premierowy koncert zespołu HAVANA DREAMS w składzie:

Jose Torres

Israel Dominguez na kontrabasie – nasz nauczyciel muzyki i języka!!!

Juan Carlos Hechevarría

Michał Tomaszczyk

Atmosfera była gorąca, muzyka przeniosła nas w hawańskie zakątki, powiało kubańską niesłychaną radością i energią. Przy dźwiękach salsy, son, cha cha cha i sącząc mojito lub cuba libre można było przenieść się na chwilę za ocean na wyspę jak wulkan gorącą…

Po koncercie dj Habanero grał prawie do samego rana.

Polecamy również na stronie www.youtube.com TALENTO CUBANO – inny projekt naszego muzyka Israela Dominguez.

Dwa premierowe utwory: Frever, Espagueti demoron!

galeriagaleria
galeriagaleria
galeriagaleria

copyrights Color Latino 2010

realizacja: www.pe2.pl