El-Teide

Dwudziesta podróż wirtualna po świecie latynoskim!!!!

Color Latino i Fundacja Emka zapraszają po przerwie w dwudziestą podróż wirtualną po świecie latynoskim!!!!!

Cel podróży: WYSPY KANARYJSKIE

Temat podróży: WYSYPY OCZAMI JEJ MIESZKAŃCA

Wylot: Księgarnia Hiszpańska, ul. Szajnochy 5

Dzień wylotu: 13 CZERWCA 2014

Godzina wylotu: 19:00

Koszt podróży: 0 złotych

Program podróży:

Prezentacja multimedialna o Wyspach Kanaryjskich widzianych oczyma jej mieszkańca.

Konwersacje po hiszpańsku!

Tradycyjnie konkurs wiedzy z nagrodami!

 

WIELKA GRA COLOR LATINO 2013

7 lutego 2013 roku odbyła się już druga wielka gra. Graliśmy do 22:00!!! Gratulujemy zwycięzcom!!! Relacja fotograficzna w galerii.

 

 

Dziewiętnasta wirtualna podróż-El Salvador- kraj zniszczony przez wojnę

7 grudnia znów w Czarnym Kocie odbyło się kolejną spotkanie, na którym William zabrał nas podróż do swojej ojczyzny- Republiki Salwadoru. Dowiedzieliśmy się wiele o historii tego kraju, o smutnej i ciężkiej walce o przetrwanie i o tym, że wciąż w tym kraju nie dzieje się dobrze…. Pomimo to, jest to piękny krajobrazowo i kulturalnie kraj i warto zobaczyć jego Parki Krajobrazowe i zabytki.

 

Tertulia Literaria- spotkanie z poezją hiszpańską

11 stycznia Jesus zabrał nas w podróż w świat twórczości Federico Gacii Lorci. Mieliśmy okazje posłuchać jego utwory w oryginale w wykonaniu studentów, nauczycieli i wszystkich chętnych, a wszystko to miało miejsce w Piwnicy Świdnickiej na wrocławskim Rynku.

 

Osiemnasta wirtualna podróż- Fado tradycyjna muzyka portugalska

16 listopada 2012 roku udaliśmy się wkolejną podróż wirtualną. Tym razem Eduardo zabrała nas w podróż po przepieknje muzyce, przepłenionej „saudade” tęknotą i melancholią tak typową dla tego narodu. Cudownie było posłuchać muzyki i dowiedzięc się więcej o historii i korzeniach tych pieśni czasem smutnych a czasem raodosnych, mówiących o miłości, tęsknocie, zwyczajach portuagalskich i o życiu.

WIELKA GRA COLOR LATINO 2012

1 czerwca 2012 roku odbyła się wielka grę Color Latino- adaptację tradycyjnej gry hiszpańskiej – Juego de la Oca. Uczestnicy- kursanci szkoły Color Latino rywalizowali  w różnych kategoriach językowo kulturowych o wielką wygraną. Wielkie emocje i wiele informacji o kulturze i języku krajów hiszpańsko i portugalskojęzycznych. Niezapomniane emocje!!! Relacja fotograficzna w galerii.

 

WARSZTATY KULINARNE I POKAZ FILMU


11 maja 2012 roku odbyły się wspólne warsztaty gdzie przygotowaliśmy dania hiszpańskie i portugalskie i brazylijskie. Przy dźwiękach gitary i muzyki bawiliśmy się, aby na koniec obejrzeć film „La Comunidad” de Alex de la Iglesia!  Trzeba przyznać, że było głośno i wesoło. Relacja fotograficzna  i video w galerii.

Miejsce: szkoła Color Latino, pl. Legionów 6/8

Godz: 17:00- warsztaty kulinarne

SIEDEMNASTA PODRÓŻ WIRTUALNA- CHILE!!!

Zapraszamy w siedemnastą wirtualną podróż po świecie latynoskim

Cel podróży: CHILE

Temat podróży: Podróż kulturowo- krajobrazowa!!!

Wylot:Kalaczakra ul. Kuźnicza 29a  www.kalaczakra.com

Dzień wylotu: 18 maja 2012

Godzina  wylotu: 19:00

Koszt podróży: 0 złotych

Program podróży:Prezentacja z podróży po Chile!!! Tradycyjnie konkurs z nagrodami!

SZESNASTA PODRÓŻ WIRTUALNA- KATALONIA!!!

COLOR LATINO Kultura Język Muzyka

Zaprasza w szesnastą wirtualną podróż po świecie latynoskim

Cel podróży: HISZPANIA

Cel podróży: KATALONIA

Temat podróży:  Odkrywamy Katalonię!!!

Wylot: Kalaczakra, ul. Kuźnicza 29a www.kalaczakra.com

Dzień wylotu: 20 kwietnia 2012

Godzina wylotu: 19:00

Koszt podróży: 0 złotych

Program podróży:

Wiesz, że Katalonia to nie tylko Barcelona i Costa Brava???

Prezentacja nieznanych zakątków Katalonii w wykonaniu Rafaela- rodowitego Katalończyka!!! Nie możesz tego przegapić!

Tradycyjnie konkurs z nagrodami!

 

PIĘTNASTA PODRÓŻ WIRTUALNA ODBYŁA SIĘ 9 MARCA 2012 ROKU!!!

UDALIŚMY SIĘ DO HISZPANII NA TRADYCYJNĄ PIELEGRZYMKĘ „EL ROCIO”

Dowiedzieliśmy się dlaczego pielgrzymki są takie ważne w Andaluzji, jakich strojów i jakich wozów używa się podczas tego święta, jakie pieśni się śpiewa co zademonstrował nam Jesus grając na gitarze i śpiewając.  Tradycyjnie odbył się konkurs z nagrodami a zwycięzcy mogli zabrać ze sobą materiały do nauki języka hiszpańskiego. Zapraszamy na kolejne podróże.

CZTERNASTA PODRÓŻ WIRTUALNA!

TYM RAZEM BOŻE NARODZENIE W HISZPANII I W BRAZYLII ODBYŁA SIĘ 13 STYCZNIA 2012 ROKU!!!

Dowiedzieliśmy się jakie zwyczaje panują w Hiszpanii a jakie w Brazylii, co jedzą, co śpiewają, ile dni świętuja, jaka jest pogoda i jaka panuje atmosfera w tych dniach. Karen opowiadała o cudownych zwyczajach dzielenia się tym wszystkim, co mamy w Brazylii a Jesus wraz z gitarą zaśpiewał cudowną kolędę na cygańską nutę.  Tradycyjnie odbył się konkurs z nagrodami i można było spróbować hiszpańskich słodkości bożonoarodzeniowych dzięki Aranzazu, która podzieliła się z nami swoją paczką prosto z Hiszpanii. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne podróże!!!

TRZYNASTA PODRÓŻ NA AZORY ODBYŁA SIĘ 9 GRUDNIA 2011 ROKU!!!

  Alina i Ewa Przybyła opowiedziały nam o swojej cudownej i magicznje podróży do kraju przyrody, ciszy i spokoju. Dowiedzieliśmy się o typowych produktach azorskich, o jej klimacie, przyrodzie, zavytkach, ludziach i zwyczajach. Tradycyjnie dobył się konkurs z nagrodami. Zapraszamy na koljen podróże a prelegentkom serdecznie dziekujemy.

DWUNASTA PODRÓŻ WIRTUALNA NA KUBĘ ODBYŁA SIĘ 28 PAŹDZIENRIKA!!!

Cel podróży: KUBA Temat podróży: OBALAMY MITY O KUBIE Miejsce: Kalaczakra ul. Kuźnicza 29a, www.kalaczakra.com Dzień wylotu: 28 PAXDZIERNIKA 2011 Godzina wylotu: 16:00 Koszt podróży: 0 złotych Program podróży: Chcesz dowiedzieć się czy na Kubie lecą amerykańskie kreskówki? Czy Kubanki skręcają cygara na udach? Czy łatwo jest wyjechać z Kuby? Czy łatwo jest tam pojechać? Nie możesz tego przegapić! Tradycyjnie konkurs z nagrodami!   COLOR LATINO i KALACZAKRA gorąco zapraszają!!

JEDENASTA PODRÓŻ WIRTUALNA ODBYŁA SIĘ DO KRAJU BASKÓW!

galeria

Cel podróży: KRAJ BASKÓW

Temat podróży: RELACJA Z PODRÓŻY I NIE TYLKO

Wylot: La Chupiteria ul. Św. Mikołaja 56/57 www.lachupiteria.pl, wejście od podwórka

Dzień wylotu: 17 CZERWCA 2011

Godzina wylotu: 20:30

Koszt podróży: 0 złotych

Program podróży:

Prezentacja multimedialna z podróży do Kraju Basków. Rozmowa z Baskiem.

Mini lekcja języka baskijskiego

Tradycyjnie konkurs wiedzy z nagrodami!

 

WIECZORY FILMOWE W COLOR LATINO!!!

Już 27 maja o godz 20:00 w sali 330 odbyła się kolejna projekcja filmu w ramach naszych wieczorów filmowych!!! TÍTULO ORIGINAL Nicotina

Info w zakładce AKTUALNOŚCI

 

DZIESIĄTA WIRTUALNA PODRÓŻ – HISZPANIA

galeria

20 maja odbyła się DZIESIĄTA podróż wirtualna. HISZPANIA!!!!!

Temat podróży: FIESTAS ESPANOLAS Wylot: La Chupiteria ul. Św. Mikołaja 56/57 www.lachupiteria.pl Dzień wylotu: 20 maja 2011 Godzina wylotu: 20:30 Koszt podróży: 0 złotych W programie: Prezentacja multimedialna przygotowana przez rodowitych Hiszpanów. Konwersacje en español! Karaoke en español! Tradycyjnie konkurs z nagrodami! Zapraszamy gorąco!!!

DZIEWIĄTA WIRTUALNA PODRÓŻ – WENEZUELA

galeria

15 kwietnia odbyła sie kolejna podróż wirtualna. Tym razem wylądowaliśmy w Wenezueli!

Dowiedzieliśmy się, że benzyna w tym kraju kosztuje zaledwie 5 groszy, że podróżowanie jest tam niebezpieczne ale nie zawsze musi nam się przytrafić coś złego. Przyroda jest przepiękna i na pewno warto do tego kraju pojechać, bowiem ludzie są bardzo otwarci.

ÓSMA WIRTUALNA PODRÓŻ – KARNAWAŁ W CZTERECH ODŁONACH

galeria

4 marca odbył się dzień otwary w COLOR LATINO I KOLEJNA JUŻ ÓSMA PODRÓŻ WIRTUALNA!!!

Tego dnia można było zapoznąc się z metodami nauczania każdego lektora, posmakowac pysznych dań hiszpańskich: tortilli i gazpacho przygotowanych przez nasza wspaniała Wioolettę. Wieczorem czekało na nasz mnóstwo atrakcji. Wirtualna podróż w świat karnawału: „Karnawał w czterech odsłonach. (Portugalia, Brazylia, Hiszpania, Kuba). Dowiedzieliśmy się jak świtują karnawał w tych czterech państwach i śpiewaliśmy karaoke do białego rana. relacja w zakładce Galeria. Zapraszamy wkoljne podróże. i fiesta karnawałowa z konkursem na najciekawsze przebranie!!! KARAOKE- HITY LATINO!!!

SIÓDMA WIRTUALNA PODRÓŻ – REPUBLIKA DOMINIKAŃSKA

galeria

Podczas naszej ostatniej wirtualnej podróży gościliśmy w Peru (5 listopada 2010). Mieliśmy okazję przebyć tą niesamowitą drogę razem z naszym gościem specjalnym Panem Stefanem, który niedawno podziwiał piękno tego kraju na własne oczy. Dzięki jego opowieściom i cennym wskazówkom oraz przy typowej peruwiańskiej muzyce, mogliśmy chociaż na chwilę znaleźć się na Machu Picchu, przejść się ulicami Limy i odwiedzić dawną stolicę Inków – Cuzco. Zobaczyliśmy także miasto tegorocznego noblisty Mario Vargasa Llosy – Arequipę, a także wiele innych malowniczych miejsc, w które w przyszłości sami chętnie się wybierzemy. Każdy z „podróżników” miał okazję spróbować też typowych peruwiańskich przysmaków np. kawy w czekoladzie oraz napić się herbaty z koką. Niektórzy ze szczęśliwców, którzy wzięli udział w konkursie, mogli cieszyć się cennymi nagrodami m.in. zniżkami na kurs językowy w centrum kulturowo – językowym COLOR LATINO. Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejną niezapomnianą podróż.

SZÓSTA WIRTUALNA PODRÓŻ – PERU

galeria

Podczas naszej ostatniej wirtualnej podróży gościliśmy w Peru (5 listopada 2010). Mieliśmy okazję przebyć tą niesamowitą drogę razem z naszym gościem specjalnym Panem Stefanem, który niedawno podziwiał piękno tego kraju na własne oczy. Dzięki jego opowieściom i cennym wskazówkom oraz przy typowej peruwiańskiej muzyce, mogliśmy chociaż na chwilę znaleźć się na Machu Picchu, przejść się ulicami Limy i odwiedzić dawną stolicę Inków – Cuzco. Zobaczyliśmy także miasto tegorocznego noblisty Mario Vargasa Llosy – Arequipę, a także wiele innych malowniczych miejsc, w które w przyszłości sami chętnie się wybierzemy. Każdy z „podróżników” miał okazję spróbować też typowych peruwiańskich przysmaków np. kawy w czekoladzie oraz napić się herbaty z koką. Niektórzy ze szczęśliwców, którzy wzięli udział w konkursie, mogli cieszyć się cennymi nagrodami m.in. zniżkami na kurs językowy w centrum kulturowo – językowym COLOR LATINO. Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejną niezapomnianą podróż.

PIĄTA WIRTUALNA PODRÓŻ – ŚWIAT CAPOEIRY

galeria

8-go października wraz ze szkołą capoeiry udaliśmy się w bardzi ciekawy i tajemniczy świat capoeiry. Mieliśmy okazję dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej sztuki walki i sposobu życia, zoabczyć i posłuchać jak wygląda i jak się praktykuje capoeirę z Angolii i zobaczyć bardzo ciekway film. Osoby, które wzięły udział w naszym konkursie wygrały ciekawe nagrody. Zapraszamy na kolejne podróże. Wszystkie osoby chętne do zapisania się na zajęcia capoeiry zapraszamy do odwiedzenia strony www.capoeira-angola.pl

 

10-12 września 2010 odbył się CARIBE MIX  Festiwal tańca i kultury!!!

galeria nauka języka hiszpańskiego wrocławszkoła języka hiszpańskiego wrocław kursy językowe wrocławgaleria kurs języka portugalskiego wrocław  galeria

Podczas całego festiwalu można było skosztować potraw kuchni hiszpańskiej (Agnieszka i Wioleta), kubańskiej (Israel)i afrykańskiej  O21 rozpoczęła się fiesta do białego rana!!! Instruktorzy zagrzewali do tańca, można było przećwiczyć na parkiecie układy nauczone na warsztatach. Do tańca grali dj z całego świata: Cedrik z Afryki, Andry z Belgii, dj Libra (nasz muzyk i nauczyciel Israel Dominguez Pimienta) z Kuby i Michal z Polski O północy instruktorzy pokazali swoje możliwości i zatańczyli specjalnie dla nas.

nauka języka portugalskiego wrocław

galeria

galeria

nauka portugalskiego wrocławW niedzielę zagrała dla nas orkiestra sambowa, przy rytmach której bawiliśmy się równie wyśmienicie!!!

galeria

Urodzony na Kubie, w prowincji najbardziej wysuniętej na zachód, Pinar del Río, gdzie muzyka i taniec owładnęła jego ciałem i duszą. Jego uliczne wykształcenie pozwoliło mu osiągać wysokie rezultaty, wśród turystów, którzy poddają się gorącym wodom Morza Karaibskiego na plażach Varadero, ucząc rytmów kubańskich: salsa, cha-cha-cha, rumba i innych typowych rytmów latynoskich jak: merengue, bachata i regueton. Muzykę ma w każdym mięśniu swojego ciała. Warto to zobaczyć!

CEDRIC KAPITENI Kongo

portugalski wrocław

 

 

język portugalski wrocław

Urodzony na Kubie łączy esencję tradycyjnej latynoskiej muzyki z nowoczesnymi brzmieniami, co daje niepowtarzalny charakter prowadzonych przez niego imprez i granych przez niego koncertów. Muzyka to pasja i sposób na życie, którą Israel umiejętnie i konsekwentnie realizuje od ponad dwudziestu lat. Od niedawna w Polsce, zdążył dać się poznać szerszej publiczności jako DJ LIBRA m.in. w klubach: „9 Brama”, „Tawerna Studencka”, czy podczas tournee zespołu Jose Torresa „Havana Dreams”. DJ LIBRA przeniesie Was przez muzyczny ocean, do samego serca gorącej Hawany!

Michał Lewandowski- Polska

galeria

 

Warsztaty językowe poprowadziła:

Agnieszka Korobczak-Dominguez-

lektorka w centrum kulturowo językowym COLOR LATINO
galeria 

 

CZWARTA WIRTUALNA PODRÓŻ – KOSTARYKA

galeria18go czerwca wraz z COLOR LATINO i naszą przewodniczką Eweliną Kobylańską wybraliśmy się na Kostarykę – w czwartą podróż wirtualną po świecie latynoskim. Przybyli zainteresowani podróżnicy poznali wiele ciekawostek o tym tak mało znanym kraju Dowiedzieli się, że powierzchnia Kostaryki jest 6 razy mniejsza niż Polski a waluta nazywa się colón. Ewelina zwróciła nam uwagę na ciekawe aspekty kultury tego kraju jak np. na to, że Kostarykańczycy nie używają nazw ulic, żyją bezstresowo i są wielkimi optymistami. Nasz konkurs wiedzy o Kostaryce wygrali ex aequo Marcin Alvarez i Kuba Głowski a drugie i trzecie miejsce zajęli w kolejności Michał Paździor i Małgorzata Bogdan. Gratulujemy!!! I już teraz zapraszamy na kolejne wirtualne wyprawy do wspaniałych, latynoskich zakątków tuż po wakacjach! Niemniej jednak bądżcie czujni bo przez wakacje szykujemy kolejne atrakcje! Pod koniec sierpnia szukajcie informacji o festiwalu kultury kubańskiej. Szczegóły znajdziecie w zakładce AKTUALNOŚCI.

TRZECIA WIRTUALNA PODRÓŻ – BRAZYLIA

galeria28go maja Color Latino i przybyli do La Chupiterii fani wirtualnych podróży po świecie latynoskim wybrali się wraz z Paulą Guzzo Falci do Brazylii. W takt brazylijskich rytmów tanecznym krokiem wędrowaliśmy po różnych zakątkach tego kraju imponującego nie tylko swym rozmiarem, ale przede wszystkim różnorodnością i bogactwem atrakcji, jakie ma do zaoferowania. Podążaliśmy śladem kolonizatorów Brazylii, tańczyliśmy sambę w Rio de Janeiro i dowiedzieliśmy się, jaki sport nie jest popularny w tym kraju. Przekonaliśmy się też jak wiele grup kulturowych uczestniczyło w tworzeniu współczesnej Brazylii. Na koniec rodowita Brazylijka – Paula, odpowiedziała na pytania przybyłych gości i wręczyła nagrody zwycięzcom w konkursie wiedzy o Brazylii. Pierwszą nagrodę zdobył Artur, a kolejne Krzysiek, Kornelia i Paulina. Gratulujemy!!!

DRUGA WIRTUALNA PODRÓŻ – MEKSYK

galeria galeria16go kwietnia odbyliśmy drugą wirtualną podróż w klubie La Chupiteria. Tym razem zwiedzaliśmy Meksyk. Oglądając zdjęcia i słuchając fascynującej relacji z podróży Karoliny Kotarskiej przenieśliśmy się na chwilę na półwysep Jukatan, zgubiliśmy się w tłumie w trzeciej, po Tokio i Seulu aglomeracji miejskiej świata (w mieście Meksyk mieszka 8 720 916 osób), zawędrowaliśmy do Teotihuacán, gdzie według mitów indiańskich powstał świat i dowiedzieliśmy się, dlaczego smog jest lepszy od kataryniarza. Pochodzący z Meksyku Ricardo Hernández Delval odpowiedział na pytania dociekliwych uczestników podróży i wyłonił zwycięzcę w konkursie kulinarnym, którym została Renata. Rozdaliśmy też nagrody Magdzie i Justynie, które o Meksyku wiedziały najwięcej spośród wszystkich przybyłych gości, choć poziom wiedzy wszystkich uczestników konkursu był imponujący! Gratulujemy! Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejną wirtualną podróż, która odbędzie się w maju. Celem podróży tym razem będzie gorąca BRAZYLIA. Szczegóły znajdziecie w zakładce AKTUALNOŚCI.

PIERWSZA WIRTUALNA PODRÓŻ – KUBA

galeria

13 marca odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu wirtualnych podróży po świecie latynoskim. Tym razem byliśmy na Kubie. Oglądając zdjęcia i filmiki nakręcone w tym gorącym kraju odkryliśmy, że cygar nie skręca się na udach, Kubańczycy wolą słuchać disco niż tańczyć salsę, a w wolnych chwilach oglądają amerykańskie kreskówki. Israel Dominguez, nasz muzyk i nauczyciel zaspokoił ciekawość licznie przybyłych gości odpowiadając wyczerpująco na pytania dotyczące życia na Kubie. W konkursie obalania mitów wyłoniliśmy prawdziwą znawczynię kultury kubańskiej, która w nagrodę otrzymała 15% zniżki na kurs języka hiszpańskiego w naszej szkole i specjalnie przygotowane na nasz wieczór chupito „COLOR LATINO”.

copyrights Color Latino 2010

realizacja: www.pe2.pl