MŁODZIEŻ

Kurs języka i poznawanie kultury

Kurs ten przeznaczony jest dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z językiem lub chcą ją kontynuować na wyższych poziomach (nawet do C2) i chcieliby nauczyć się porozumiewać w sytuacjach życia codziennego i zawodowego. Naszym celem jest nauczenie nie tylko języka, ale i kultury, te aspekty bowiem są nierozłączne i przenikają się wzajemnie.

Kładziemy nacisk przede wszystkim na kształcenie praktycznych umiejętności posługiwania się językiem. Przy użyciu sprawdzonych materiałów, uczymy swobodnego i poprawnego wyrażania się.

Uczymy nie tylko mówienia, pisania, czytania czy rozumienia, ale również zachowywania się w przeróżnych sytuacjach tak, aby nie popełniać błędów wynikających z różnic kulturowych.

Uczymy nie tylko języka i wyrażeń z Hiszpanii, ale również z Ameryki Łacińskiej, pokazując tym samym różnorodność świata hiszpańskojęzycznego. Słuchacze korzystają ze środków audiowizualnych (DVD, plansze, gry, tablica interaktywna- od września 2010 itp.) oraz z Internetu i programów komputerowych.

Jeśli wciąż nie zdecydowałeś się na nasz kurs zobacz czego dowiesz się o świecie latynoskim na naszych kursach:

1. Obyczajowość– poznasz stroje, styl życia i zwyczaje z różnych regionów Hiszpanii, Portugalii i Ameryki Łacińskiej. Powiemy Ci jak zachowywać się w gościach w Hiszpanii lub w Portugalii. Nauczymy Cię języka pozawerbalnego. Dowiesz się kto to są castells lub voladores de Palantla.

2. Gotowanie– poznasz przepisy na takie dania jak: gazpacho, tortilla española, paella valenciana, patacones lub bacalhau à brás. Dowiesz się jakie znaczenie miała czekolada dla Azteków i jakie są typowe dania w krajach Ameryki Łacińskiej i w Portugalii. Poznasz także historię kawy.

3. Taniec– nauczymy cię odróżniać salsę od merengue, son od bachaty i flamenco od sevillanas. Poznasz jaka różnica istnieje pomiędzy fado z Coimbry i fado z Lizbony. Przedstawimy Ci całą gamę zespołów i muzyków ze świata hiszpańsko lub portugalskojęzycznego.

4. Święta– dowiesz się jak w Meksyku świętują Dzień Zmarłych albo karnawał i dlaczego ukończenie 15 lat jest takie ważne na Kubie. Poznasz również San João w Porto a także Semana Santa w Hiszpanii.

5. Kino– Przedstawimy Ci krótką historię kina. Poznasz takich twórców i niektóre jego filmy jak Pedro Almódovar, Fernando León de Aranoa i Manoel de Oliveira.

6. Sztuka– Poznasz dzieła takich artystów jak Antonio Gaudí, Francisco de Goya, Velazquez, Picasso, Salvador Dali i El Greco.

7. Geografia– Zwiedzimy wiele krajów i miast m.in.: Madryt, Barcelonę, Sewillę, Grenadę, Buenos Aires, Gwineę Równikową, Boliwię, Urugwaj i Hawanę.

8. Literatura– Poznasz m.in. takich pisarzy jak: Miguel de Cervantes, Arturo Pérez Reverte, Julio Cortázar, Juan Ramón Jiménez, Jorge Luis Borges, Gabriel García Márquez, Octavio Paz czy Camilo José Cela.

9. Polityka– Zajmiemy się też aktualnymi zagadnieniami politycznymi związanymi z krajami hiszpańsko lub portugalskojęzycznymi.

 

copyrights Color Latino 2010

realizacja: www.pe2.pl